Ktorým smerom ?

Autor: Ľudo Jurčík | 24.10.2011 o 10:27 | (upravené 24.10.2011 o 10:34) Karma článku: 22,66 | Prečítané:  523x

Pokiaľ mal niekto do včera napriek vyhláseniam predovšetkým na adresu strany SaS, pochybnosti o smerovaní politiky a filozofie KDH, mohol po relácii „Na telo“ úplne vytriezvieť. Rýchlo, lacno a v teple, doma.

Pre mňa a aj mnohých, nepovedal Pavol Hrušovský nič prekvapivé. Nakoniec, aj keď to bude vyznievať paradoxne a možno aj neuveriteľne, aj pre mňa je SMER vypočítateľnejšia strana ako KDH. SMER je aspoň homogénny, navonok pôsobí  jednoliato, ba priam až nechutne konzistentne. Prečo, aké dôvody ho k tomu  vedú a čo tým sleduje, informovanému netreba vysvetľovať , je to úplne zrejmé.

Od začiatku spoločného vládnutia v koaličnej štvorke boli najväčšie názorové rozdiely medzi SaS a KDH. Rozdiely, ktoré spôsoboval, spôsobuje a vždy bude spôsobovať nielen iný pohľad na fungovanie svetských vecí, ale aj iný pohľad na ľudskú dušu. Archaizmus, dogmatizmus a miestami až spiatočníctvo, zabalené do pátosu, ba až servilnej slušnosti sa však naplno a nespútane prejavili v týchto dňoch.

Žiadna iná koaličná strana (ani iná...) sa s takou vervou nepustila do SaS ako KDH. Od rozhovorov s Jánom Figeľom, cez vyjadrenia a blogy Radoslava Procházku, názory Petra Muránskeho  až po spomínané včerajšie vystúpenie Pavla Hrušovského.

Nie, nebudem tu písať o farizejoch ani o prevrátených kabátoch, každý si iste urobí názor sám. Skôr ide o to, že som chcel len napísať, že strana, v ktorej nájdeme celú plejádu rozporuplných názorov, strana, kde sa zgrupovali obdivovatelia čistého socializmu, idealisti, odtrhnutí od reálneho života, cez jediných vykladačov pravdy až po obdivovateľov Tisa, táto strana bude mať čo robiť, aby priniesla do budúcnosti Slovenska nejaké pozitívum.  

Nerobil som si ilúzie o ideálnom koaličnom partnerstve s KDH, bral som to skôr ako normálny neutrálny vzťah, ktorý by sa mohol prejaviť v pozitívnom spolupôsobení. Keď však Pavol Hrušovský na stretnutí koaličných poslancov 7. septembra v Častej Papierničke, povedal, že (parafrázujem...) niekedy sa aj situácie, keď treba ísť proti záujmom Slovenska... (čítate dobre...), bolo mi úplne jasné, s kým máme do činenia. Budúci prípadný koaličný vzťah so Smerom by ma vôbec neprekvapil. Ono, veď už Seneca povedal, že kto nič neočakáva, nemôže byť sklamaný.

Napriek všetkému som presvedčený, že aj v KDH sa nájdu slušní ľudia, len škoda, že nemajú na dianie v strane zásadnejší vplyv.

Autor je poslanec NR SR a podpredseda Výboru NR SR pre hospodárstvo, výstavbu a dopravu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odhalila kauzu slovenského predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala momentálne najznámejšia slovenská whistleblowerka, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bude padať ďalej

V Prešove bude Smer v najhoršej kondícii.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.


Už ste čítali?