Nikto nám nebude diktovať (alebo ako si umyť ruky...)

Autor: Ľudo Jurčík | 27.10.2011 o 10:10 | (upravené 27.10.2011 o 12:11) Karma článku: 15,25 | Prečítané:  647x

Aj keď sú tieto slová, ktoré povedal predseda SDKÚ vo včerajších Televíznych novinách na Markíze,  vytrhnuté z kontextu, je takmer nespochybniteľné, že vystihujú, ba priam charakterizujú videnie sveta cez prizmu SDKÚ.

Je až zarážajúce ako vidí, resp. za čo považuje predseda SDKÚ bežného slovenského občana. Slová o tom, že „úzkostlivo som si ( prípad DÚ Košice...) dával pozor, aby som nevstupoval nenáležitým spôsobom alebo nejako unáhlene do debaty medzi pani premiérkou a ministrom financií...“, len predznamenávajú, že ďalej pôjde o ešte hlbšiu a premyslenejšiu demagógiu. A tá na seba nenecháva dlho čakať...

Takže kauza daňového úradu neexistuje, je to mediálna bublina..., dobre? No, dobre. Keďže inak sa z tejto nepríjemnosti vyzuť nedá, tak budeme tvrdiť, že neexistuje... (Igor Matovič raz napísal čosi o tom, že dieťa, keď zavrie oči, si myslí, že „bubák“ neexistuje...)

Rozumieme, chápeme, len od nás nechcite, aby sme tomu uverili, div sa netvárili uznanlivo.

Dostávame sa ku kauze platina, platinové sitka. A keďže, táto kauza existuje a je jednoducho pochopiteľná aj bežnému človeku, lebo ide o matematicky a logicky triviálnu, ba až primitívnu špekuláciu, treba nájsť okamžite vinníka. A pán predseda, v duchu svojej vlastnej logiky ho nachádza.

Takže nám ďalej „upresňuje“, že Štátne hmotné rezervy (ŠHR) patria do „portfólia“ Ministerstva hospodárstva (MH), a to menovalo šéfku ŠHR a teda je v plnom rozsahu zodpovedné. A ďalej pritvrdzuje, keď hovorí, že návrh na menovanie pani Hrinkovej za šéfku ŠHR „samozrejme“ priniesol do vlády minister hospodárstva a že vie, že ŠHR dala predaj prešetriť NKÚ a taktiež vie, že predaj prebehol tým najtransparentnejším spôsobom (...vyhrala ponuka podaná sekundu pred koncom aukcie...). Vie toho akosi priveľa – teda na to, že to nespadá do „portfólia“ Ministerstva zahraničných vecí. Teda, len, ak by to spadalo do nejakého iného „portfólia“... A aby ďalej dal bodku za svojou brilantnou úvahou „zhrnul a podčiarkol“, že to „nie je kompetencia predsedu SDKU a tobôž nie ministra zahraničných vecí“.  Obrat je dokonaný, ja nič , ja muzikant. Presne v štýle predsedu SDKÚ - dokonalé zbavenie sa zodpovednosti..., takmer. Čiže, „zhrnuté a podčiarknuté“ kauza sa netýka ani predsedu, ani SDKÚ...

Ale týka, pán predseda, veru týka. Je to predovšetkým Vaša kauza, lebo pani Hrinková, bývala šéfka Úradu vlády za Vášho pôsobenia, bola práve Vašou stranou presadzovaná do funkcie šéfky ŠHM! To, len aby sme nezabudli...

Samochvála SDKÚ, ako jedinej dokonalej a kompetentnej strany, je už to klasické klišé. A pridala sa k tomu aj potreba "primknutia sa" zodpovedných politických strán SDKÚ, KDH (...) a Most-Híd k sebe atď. SaS, keďže „povalila“ vládu už nepatrí medzi „primkínačov“.

Na záver sa črtá zopár otázok: Kto túto celú akciu a prečo v Markíze zorganizoval?  A za koho podpory? Bude mať takúto istú možnosť aj trebárs Juraj Miškov, aby mohol reagovať na to klamstvo a demagógiu? Bude môcť aj SaS vysvetliť svoju filozofiu, s ktorou pôjde do volieb?

Vymývanie mozgov začalo. „Nenáležito“, „unáhlene“ a... a podlo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?