Ale, ale, pán Hrušovský

Autor: Ľudo Jurčík | 14.11.2011 o 21:40 | (upravené 14.11.2011 o 21:50) Karma článku: 9,61 | Prečítané:  430x

Niekedy by bolo celkom zábavné počúvať názory politikov na politické a spoločenské dianie na Slovensku, hlavne vtedy ak vie, čo sa odohráva a rozpráva v priestoroch, ktoré nie sú v parlamente verejnosti prístupné. Keby to nebolo tragikomické.

Je nesporné, že téma zvyšovania platov je najiracionálnejšia téma, ktorá momentálne v spoločnosti rezonuje. Vďačná, vždy večná a nikdy nie pre všetkých spravodlivo riešená. Ale to vôbec niektorým dlhoročným politikom neprekáža, aby vždy vytiahli to najlepšie riešenie, dokonca také, o ktorom boli už dlhšiu dobu presvedčení... Otázkou je len to, že prečo doteraz hrdinsky mlčali a priam až útrpne existujúci stav znášali?

Tak, aby bolo jasno. SaS navrhovala oveľa nekompromisnejšie riešenie, než parlament nakoniec prijal. A čo som si napr. ja osobne na adresu SaS od poslaneckých kolegov naprieč celým politickým spektrom na tému nami navrhovaného zníženia vypočul, nie je „vhodné do vysielania“ ani po 22. hodine.

Pôvodný návrh „Sulíkovho vzorca“  by bol mal na platy poslancov oveľa väčší negatívnejší dosah a viac by odrážal mieru zásluhovosti a zodpovednosti. Avšak boli to práve tí poslanci, ktorí sa teraz najviac bijú za zmrazenie platov, ktorí mali voči nemu výhrady. Kde ste boli doteraz ? Všetci ste „zodpovedne“ mlčali. V duchu filozofie „ja nič, ja muzikant“.

„Vzorec“ prešiel, mierne povedané úpravami a stal sa z neho „rozumný kompromis“ , za ktorí koaliční poslanci zahlasovali a na ktorý skoro všetci partneri SaS šomrali, ba priam nadávali. A nevyberane. Vraj sme populisti... Že či vraj viem, čo je to poslanec a aké výnimočné postavenie v spoločnosti má a ako je v porovnaní s poslancami v iných krajinách honorovaný. A ako to ľudí nezaujíma... A, že na tom hlasy aj tak nezískame... A podobné „štátnické“ názory...

A zrazu, z ničoho nič tu máme predvolebné obdobie. A tému, ktorú treba „uchopiť“. Pohrať sa s ňou, zodpovedne, vytĺcť politický kapitál. V duchu, že keď nám už vývoj nahral na smeč, tak rýchlo, rýchlo k sieti, môže sa totiž stať, že sa už nahrávka nezopakuje... A hlavne, keď si nahrávame sami.

Paľo Hrušovský, neverím, že pre zodpovedné KDH (...) by to bola téma, aj keby neboli predčasné voľby, to naozaj neverím. V TA 3 si dnes večer neodpovedal na žiadnu otázku konkrétne, vždy to boli také všeobecné vyjadrenia, ktorým možno za určitých okolností dôverovať, nakoniec, nebolo to prvýkrát. Ale tomu, že by KDH navrhovalo alebo súhlasilo so zmrazením platov, keby neboli predčasné voľby, jednoducho neverím. Ani keď to zopakuješ tisíckrát.

A ak môže Galko počas osláv 17. novembra strážiť vzdušný priestor, tak KDH by sme mohli poveriť tým, aby začalo uvažovať, ako zistiť, či zo všetkých sviečok zapálených na cintorínoch pri počas Pamiatky zosnulých bola odvedená DPH. A prípadné nedostatky alebo podvody oznámiť financom. Alebo aby sa začalo venovať akčnému plánu po odluke cirkvi od štátu. Tá na rozdiel od odporúčania KDH na pretras príde.

A nebude to ani tak dlho trvať - spoľahnite sa, páni... Euroval prichádza, každý bude musieť prispieť.

Autor je podpredseda Výboru NRSR pre hospodárstvo, výstavbu a dopravu

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?