Diskutér - súdruh Ľuboš Bláha

Autor: Ľudo Jurčík | 18.6.2012 o 11:12 | (upravené 18.6.2012 o 11:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  178x

Najskôr som si myslel, že to bude len jedna z bežných klišé diskusií, aké nám Zlatica Puškárová v márnej snahe byť akčná a originálna, pripravuje hlavne od volieb 2010, ale mýlil som sa. Prítomnosť Ľuboša Bláhu, poslanca NR SR za SMER SD, by mi aj vykúzlila úsmev na tvári, keby nebolo smutnou absurditou, že takýto pohrobkovia komunistických ideálov sa producírujú v slovenskom parlamente.

Ani by mi tak neprekážalo, že Ľuboš Bláha neustále skákal do reči – nakoniec celá relácia sa dominantne vyznačuje neustálym skákaním do reči, ktoré predvádza Zlatica Puškárová, a nakoniec vyzeral ako pajác, skôr mi prekážalo niečo iné. A síce to, že takýto archaistický demagóg spomína stranu SaS a tým aj mňa, v súvislosti s fašistami. Nuž súdruh Bláha, dávajte si pozor na Vaše vyjadrenia, poslanec – neposlanec.

Práve ľudia, zmýšľajúci ako Vy, výraznou mierou prispeli k stavu, v ktorom sa Európa nachádza. Európa pokrytecká, zadĺžená, byrokratická a neochotná pozrieť sa realite do očí. Tie socialistické táraniny, ktorými sa  prezentuje aj francúzsky prezident a ktoré podporujú neokomunisti ako Vy, nás bohužiaľ vedú do ešte väčšej krízy, než v akej sa v súčasnosti nachádzame. Nebolo by od veci, keby ste čas svojho intelektu (...) venovali pochopeniu základnej veci, ktorou je vznik pridanej hodnoty – úplne pokojne môžete začať Marxom. Potom možno, ale naozaj len možno, pochopíte, že nie je možné neustále zvyšovať svoj dlh a tváriť sa, že je to v poriadku.

Hovoríte o solidarite, zodpovednosti, pomoci a spolupráci v rámci EU, ale nemáte ani poňatia o tom, čo tieto slová znamenajú. Solidarita znamená pomoc bezmocným, ak na ňu máte, zodpovednosť je otázkou slušnosti k okoliu, pomáhať treba pri nešťastiach a náhlych problémoch a spolupracujem len zo serióznymi partnermi a nie s podvodníkmi a vydieračmi.

Rozumiem tomu, že občanovi významnej časti slovenskej voličskej základne to je a ešte aj dlho bude všetko jedno až do momentu, kým priamo fyzicky nepocíti na rodinnom rozpočte stratu čo i len jedného eura – myslím tým, že by ho musel priamo odovzdať. A keďže toto sa asi nestane a jeho životné podmienky sa „len“ nebudú zlepšovať tak ako si on predstavuje a očakáva, bude voliť socialistických a sociálnych demagógov, ktorí mu to budú neustále sľubovať a ktorých skutočným zámerom v skutočnosti ani zďaleka nie je toľko proklamované dobro občanov hoci o tom neustále tárajú, ale skôr vlastný prospech.

Viem si celkom dobre predstaviť, čo si myslel a ako sa cítil Jožo Kollár... 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Bývalý vyšetrovateľ: Zločinci najradšej obchodujú so štátom, peniaze tam majú isté

V tieňovej ekonomike sa pohybuje veľké množstvo peňazí.

KOMENTÁRE

Nerobme z Kisku dobrého anjela, ide o princíp

To, čo sa urobilo v prípade prezidenta, očakávame aj pri vládnych kauzách.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?